Concello de Oleiros

Concello de Oleiros

Deportes  
Portada » O Concello » Concellería de Deportes, Turismo, Promoción Económica e Formación e Emprego » Deportes
   

NOVAS

     
« Atrás

Liga Escolar de Judo Concello de Oleiros

Resultados Sub 11 2019folla

 

Resultados Sub 13 2019folla

 

Resultados Inf Cad 2019folla

As xornadas están orientadas  á promoción das categorías base deste deporte, e nelas participarán perto de 400 judokas procedentes de clubs da Coruña, Lugo, Santiago, Sada, Avilés ( Asturias) e Oleiros.

 O lugar de celebración será o pavillón munipal “José Antonio García Nieto” de Canide.

 As datas das xornadas  son as seguintes:

Sábado 26 de xaneiro, sub 18 e sub 15

Sábado 9  de febreiro, sub 11 e sub 13

Sábado 16 de febreiro,  sub 11 e sub 13

Sábado  13 de marzo, sub 18 e sub 15

 Horarios das xornadas : de 10:30 a 13:30

  Sistema de competición:

  A liga se desenvolverá en tres xornadas. Na primeira se farán 4 grupos con 6 equipos por grupo facendo una liguilla dentro de cada grupo.  A,B,C, D

 Na segunda xornada formaranse dous grupos na liga Avanzada:

  • Os tres primeiros clasificados do grupo  A e os tres primeiros do grupo B
  • Os tres primeiros clasificados do grupo  C e os tres primeiros do grupo D

 Na segunda xornada formaranse dous grupos na liga Iniciación:

  • Os tres derradeiros clasificados do grupo  A e os tres derradeiros do grupo B

Os tres derradeiros clasificados do grupo  C e os tres derradeiros do grupo D 

 Se sumarán os puntos conseguidos na primeira e na segunda xornada, sumando tres puntos por encontro ganado, 1 por encontro empatado e 0 por encontró perdido.

 Na terceira xornada formaranse tres grupos na liga Avanzada:

  • O 1º e 2º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 1º ó 4º da Liga
  • O 3º e 4º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 5º ó 8º da Liga
  •  O 5º e 6º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 9º ó 12º da Liga

 Na terceira xornada formaranse tres grupos na liga Iniciación:

  • O 1º e 2º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 1º ó 4º da Liga
  • O 3º e 4º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 5º ó 8º da Liga
  • O 5º e 6º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 9º ó 12º da Liga

Resultados 2017folla 

Resultados cadete 2016folla 

Resultados infantil 2016folla 

 

Liga Escolar de Judo Concello de Oleiros

Resultados Sub 11 2019folla

 

Resultados Sub 13 2019folla

 

Resultados Inf Cad 2019folla

As xornadas están orientadas  á promoción das categorías base deste deporte, e nelas participarán perto de 400 judokas procedentes de clubs da Coruña, Lugo, Santiago, Sada, Avilés ( Asturias) e Oleiros.

 O lugar de celebración será o pavillón munipal “José Antonio García Nieto” de Canide.

 As datas das xornadas  son as seguintes:

Sábado 26 de xaneiro, sub 18 e sub 15

Sábado 9  de febreiro, sub 11 e sub 13

Sábado 16 de febreiro,  sub 11 e sub 13

Sábado  13 de marzo, sub 18 e sub 15

 Horarios das xornadas : de 10:30 a 13:30

  Sistema de competición:

  A liga se desenvolverá en tres xornadas. Na primeira se farán 4 grupos con 6 equipos por grupo facendo una liguilla dentro de cada grupo.  A,B,C, D

 Na segunda xornada formaranse dous grupos na liga Avanzada:

  • Os tres primeiros clasificados do grupo  A e os tres primeiros do grupo B
  • Os tres primeiros clasificados do grupo  C e os tres primeiros do grupo D

 Na segunda xornada formaranse dous grupos na liga Iniciación:

  • Os tres derradeiros clasificados do grupo  A e os tres derradeiros do grupo B

Os tres derradeiros clasificados do grupo  C e os tres derradeiros do grupo D 

 Se sumarán os puntos conseguidos na primeira e na segunda xornada, sumando tres puntos por encontro ganado, 1 por encontro empatado e 0 por encontró perdido.

 Na terceira xornada formaranse tres grupos na liga Avanzada:

  • O 1º e 2º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 1º ó 4º da Liga
  • O 3º e 4º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 5º ó 8º da Liga
  •  O 5º e 6º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 9º ó 12º da Liga

 Na terceira xornada formaranse tres grupos na liga Iniciación:

  • O 1º e 2º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 1º ó 4º da Liga
  • O 3º e 4º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 5º ó 8º da Liga
  • O 5º e 6º clasificados de cada grupo  disputan os postos do 9º ó 12º da Liga

Resultados 2017folla 

Resultados cadete 2016folla 

Resultados infantil 2016folla 

 

Entidades financiadoras
Goberno de España Comunidade Económica Europea Plan Avanza